Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile ürün ve hizmetlerinizin internet üzerinden potansiyel müşterilerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

SEO Nedir?

“SEO” (Search Engine Optimization), yani arama motoru optimizasyonu; google, yandex vb arama motorlarında web sayfalarının ön sıralarda yer almasını sağlamak için yapılan teknik çalışmalardır.

Arama Motoru Nedir?

Arama motorları, internet kullanıcılarının milyarlarca web sitesi içerisinde aramakta olduğu bilgiyi içeren web sayfalarını bulmasını sağlayan web siteleridir. Bu siteler (google, yandex vb) arama arama gerçekleştiren kullanıcının kullandığı anahtar kelimeler ile ilgili sayfaları 200’den fazla kriteri baz alarak sıralar.

Neden Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Yapmalısınız?

SEO Arama Motoru Optimizasyonu

Milyarlarca internet kullanıcısı aramakta olduğu ürün ve hizmete ulaşabilmek için arama motorlarını kullanmaktadır. Yapacağınız arama motoru optimizasyonu sayesinde ürün ve hizmetiniz ile ilgili yapılan aramalarda web sitenizin ön sayfa ve sıralarda olması arama motoru kullanıcısı olan potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

Neden Google Arama Motoru Optimizasyonu?

Google, ülkemizde ve dünyada açık ara en çok kullanılan (%95+) arama motorudur. Google arama motorunda yapılacak SEO çalışması bu yüzden diğer arama motorlarında yapılacak çalışmalardan çok daha etkilidir. Google arama motoru ile yapılan aramalarda her sayfa için 10 adet organik olarak tabir edilen arama sonucu bulunmaktadır. Google arama motoru için yapacağınız SEO çalışmasında ilk sayfada bulunan 10 arama sonucu arasına girmek büyük önem taşır.

İlk Sayfada Olmak İçin 3 Önemli Neden!

Ürün ve hizmetlerinizin google arama motorunun ilk sayfa sonuçlarında yer almasının bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan üç tanesini değerlendirelim.

  • Ürün ve hizmetleriniz ile alakalı sonuçlarda yer alırsanız alaka düzeyi yüksek site trafiği elde ederek satışlarınızı arttırırsınız. (Satış)
  • Yine ön sıralarda olmanız ürün ve hizmetinize olan güveni arttıran en önemli unsurlardan bir tanesidir. (İtibar)
  • Ön sıralarda yer almak marka bilinirliğinizi arttırır. (Markalaşma)

Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu (SEO) süreci, bir web sitesi kurulmaya karar verildiği anda başlamaktadır. Web sitesinin alan adı, kullanılacak hosting paketi, web sitesinin alt yapısı, ürün ve hizmet ile ilgili rakip analizi, anahtar kelimeler, içerik stratejisi vb. birçok krtiter değerlendirilmelidir. Tüm bu değerlendirme ve analizlerin sağlıklı bir şekilde planlanıp aksiyona dönüşebilmesi için deneyimli bir SEO Uzmanı ile çalışılması oldukça önemlidir.

Arama motoru optimizasyonu hizmeti ile ilgili benimle iletişime geçmek için aşağıda bulunan formu doldurabilir, iletisim@ertugrulmuyesseroglu.com adresine e-posta atabilir yada 0544 421 20 40 no’lu numaradan beni arayabilirsiniz.

İletişim Formu

    Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

    Üste dön
    X