Sosyal Medya Yönetimi

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi, kişi yada kuruma ait sosyal medya hesaplarının markalaşma hedeflerine uygun, etkileşim yaratacak şekilde yönetilmesidir.

Ülkemizde bulunan aktif 50 milyon sosyal medya kullanıcısının günün en az 3 saatini sosyal medya mecralarında değerlendirdiğini biliyoruz. Bu durumun ürün ve hizmetini etkili şekilde tanıtmak isteyen tüm profesyonel kişi ve kurumlar için değerlendirmesi gereken fırsatlar sunmaktadır.

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Kurumsal sosyal medya yönetimi kapsamında yapılacak çalışmalar ile firmalar takipçilerine (Potansiyel Müşteri) güven, mesafeli samimiyet, ulaşılabilirlik ve etkili iletişim sunarak karşılığında müşteri sadakati sağlamaktadır.

Kişisel Sosyal Medya Yönetimi

Kişisel sosyal medya yönetimi, özellikle avukat, doktor, siyasetçi gibi kişisel markalaşmanın önemli olduğu meslek gruplarına mensup kişilerin aynı meslek grubundaki meslektaşlarından (rakip) çok daha ön planda olmalarını sağlayacak çalışmaları kapsamaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri

Sosyal medya yönetimi hizmetinin 4 temel ayağı bulunmaktadır.

Sosyal Medya İçerik Yönetimi

Ürün ve hizmetiniz ile ilgili sosyal medya kullanıcılarına ulaşarak etkileşime geçebilmeniz için iyi bir içerik stratejisine sahip olmanız gerekmektedir. Bu kapsamda ürün ve hizmetiniz ile ilgili gerekli ön araştırmaları yaparak, farkındalık sağlayacak görsel ve yazılı içeriklerin üretilmesini sağlıyoruz.

Sosyal Medya İtibar Yönetimi

İtibar, kişi ve kurumlar hakkında oluşan olumlu yada olumsuz kanıdır. Kişi yada kurumunların insanlar üzerindeki itibarı ne kadar yüksek ise o derecede de güvenilir kabul edilirler.

Sosyal Medya İtibar Yönetimi ile kişi yada kurumun hedeflenen kitle üzerinde itibarını arttırmak için güven veren tutarlı içerik üretimi gerçekleştirilmelidir. Başarılı bir Sosyal Medya İtibar Yönetimi ile hedef kitleniz üzerinde marka bilinirliğinizin arttırılması ve kurumsal/kişisel imajınıza ait algının pozitif yönde gelişmesi amaçlanır.

Sosyal Medya Kriz Yönetimi

Sosyal Medya Yönetiminin en önemli ayakalarından bir tanesi kriz yönetimidir. Yanlış anlaşılabilecek içerikler, bir çok konuda gelebilecek beklenilmeyen tepkiler doğru yönetilmediği taktirde kişi ve kurumun itibarına oldukça büyük zararlar verebilmektedir.

Bu kapsamda yapılacak çalışmalarda olumsuz tepki ve mesajların etkili iletişim yolları ile olumlu sonuçlanması sağlanır. Böylelikle kişi ve kurum imajı zedelenmemiş ve hatta iyi bir kriz yönetimi sayesinde takipçilere verilen güven algısı arttırılmış olunur.

Sosyal Medya Reklamları Yönetimi

Sosyal Medya mecralarında yapılacak en önemli çalışmalardan bir tanesi de reklam yönetimidir. Büyük titizlikle oluşturulan içeriklerin çok daha fazla kişiye ulaştırılarak etkileşim yaratılabilmesi için sosyal medya reklamlarından faydalanılması gerekmektedir. Bu kapsamda doğru hedef kitle tespiti ve bu kitleye verilecek mesaj oldukça önem taşır. Reklam ayağıolmayan bir sosyal medya yönetimi yapılan diğer çalışmaların oldukça kısıtlı olmasına neden olmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi ile ilgili benimle iletişime geçmek için aşağıda bulunan formu doldurabilir, ertugrul@muyesseroglu.net adresine e-posta atabilir yada 0544 421 20 40 no’lu numaradan beni arayabilirsiniz.

İletişim Formu

    Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

    Üste dön
    X