Sosyal Medya Reklamları Yönetimi

Ülkemizde en çok ziyaret edilen 10 web sitesi içerisinde Youtube, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya mecraları yer almaktadır. Sosyal medya mecralarına olan bu ilgi potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen reklam verenler için değerlendirilmesi gereken bir durumdur.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Sosyal medya reklamcılığı, reklam verenlerin facebook, linkedin, instagram, youtube ve twitter gibi sosyal medya mecralarında ürün ve hizmetleri ile ilgili ücret ödeyerek yaptıkları reklam çalışmalarını kapsamaktadır.

Sosyal medya mecralarının organik görünürlüğü düşürmesi sosyal medya reklamcılığının ön plana geçmesine neden olmuştur.

Sosyal Medya Reklamlamlarının Avantajları

Sosyal medya reklamcılığının reklam vereneler için bir çok avantajı bulunmaktadır.

Sosyal Medya Reklamları

Bütçe Esnekliği Avantajı

Sosyal medya reklamları için alt yada üst bir bütçe sınırı bulunmamaktadır. Mevcut ayırabileceğiniz bütçeniz dahilinde reklamlarınızı yayına alabilir ve gün içinde bütçenizi arttırır yada azaltabilirsiniz.

Detaylı Hedefleme Seçenekleri

Yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanı gibi hedefleme seçenekleri sayesinde potansiyel müşterilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Dinamik Reklam Yönetimi

Yolunda gitmeyen bir şey mi oldu? Reklam içeriklerinizi anında düzneleyerek hızlıca tekrar yayına alabilirsiniz.

Şeffaf Raporlama

Reklamlarınızı kaç kişi gördü, görenlerin kaçı tıkladı, kaçı erkek yada kadındı gibi birçok bilgi raporlarda yer alır.

Sosyal Medya Reklam Türleri

Her bir sosyal medya mecrasının reklam verenler için sunduğu farklı reklam türleri bulunmaktadır. Ürün ve hizmetiniz ile ilgili en doğru reklam türüne Sosyal Medya Reklamcılığı Uzmanı ile birlikte karar vermeniz en doğru seçenektir.

Sosyal Medya Reklamları Yönetimi

Dijital pazarlamanın en önemli ayaklarından biri olan sosyal medya reklamları, alanında deneyim ve uzmanlık sahibi Sosyal Medya Reklamları Uzmanı tarafından profesyonelce yönetilmelidir. Yeterli deneyim ve uzmanlığa sahip olmayan kişiler tarafından yönetilecek sosyal medya reklamları beklenen sonuçları vermekten uzak olacaktır.

Deneyimli bir Sosyal Medya Reklamları Uzmanı ile çalışmanız durumunda ilgili uzman ürün ve hizmetiniz ile ilgili gerekli pazar ve rakip araştırmasını gerçekleştirerek işletme beklentileri ile pazar ve rakiplerin durumunu doğru bir zemine oturtur. Akabinde belirlenecek güncellenmiş hedefler doğrultusunda doğru mecralarda doğru reklam modellerini kullanarak reklam verenin reklamlarını yayına alır.

Sosyal Medya Reklamları Yönetimi ile ilgili benimle iletişime geçmek için aşağıda bulunan formu doldurabilir, iletisim@ertugrulmuyesseroglu.com adresine e-posta atabilir yada 0544 421 20 40 no’lu numaradan beni arayabilirsiniz.

İletişim Formu

    Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

    Üste dön
    X