Google Ads Reklam Yönetimi

Google’ın internet reklamcılığı hizmeti olan Google Ads (AdWords) ile ürün ve hizmetlerinizin varlığından potansiyel müşterilerinizin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Neden Google Ads Reklamları?

Günümüzde hali hazırda 1 milyondan fazla kişi ve işletmenin Google Ads Reklamları ile müşterilerine ulaştığını biliyor musunuz?

İnternet kullanıcıları tarafından ençok tercih edilen arama motoru olma özelliği taşıyan Google ile Türk internet kullanıcılarının %90’nına ulaşmanız mümkün! Ülkemizde E-Ticaret sitelerinde gerçekleştirilen satışların %70’i google arama motoru kaynaklı olup bu satışların %50’si ise Google arama motorunda gösterilen reklamlar neticesinde olmaktadır.

Google Ads Reklamları Yönetimi Ertuğrul Müyesseroğlu

Google Ads Reklamları Neler?

Google Ads Reklamları reklam verenlerin 5 farklı modelde reklam verebilmelerine olanak sağlamaktadır.

Google Ads Arama Motoru Reklamları (Arama Ağı)

İnternet kullanıcılarının google arama motoru vasıtası ile gerçekleştirdikleri aramalar sonucunda listelenen sonuçlarının ilk dört tanesi ile son üç tanesini Google Ads Arama Ağı Reklamları oluşturur.

Google Ads Alışveriş Reklamları (E-Ticaret)

İnternet kullanıcılarının google arama motorunda gerçekleştirdikleri aramalar sonucunda listelenen sonuçların ilk sırasında E-Ticaret siteleri için özel olarak kurgulanan Google Alışveriş Reklamları gösterilir.

Google Ads Görüntülü Reklamlar (Banner)

Google Ads görüntülü reklamları ile google iş ortağı milyonlarca web sitesinde (Hürriyet, Sabah, Habertürk vb) görsel reklamlarınızın potansiyel müşterilerinize gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Google Ads Video Reklamları (Youtube)

Youtube dünyanın en büyük video arama sitesidir. Günümüzde Youtube’da yapılan aramalar google arama motorunda yapılan aramaları geçmiş durumda, Youtube aynı zamanda günümüzde en çok vakit geçirilen Sosyal Medya platformu! Tüm bu özellikleri değerlendirildiğinde reklam verenler için Google Ads Video yani Youtube Reklamları oldukça önemlidir.

Google Ads Mobil Uygulama Reklamları

Google Ads Mobil Uygulama Reklamları ile mobil uygulamanızın çok daha fazla kişi tarafından indirilerek kullanılmasını sağlayabilirsiniz. E-Ticaret sitelerinde gerçekleşen trafiğin %50’den fazlasının mobil internet kullanıcıları tarafından gerçekleştirildiğini göz önünde bulundurduğumuzda reklam verenler için mobil uygulama reklamlarının ne kadar önemli olduğu görülmektedir.

Google Ads Reklam Yönetimi

Google Ads Reklamları aktif olarak takip edilmesi gereken oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Reklam sıralamaları tıklama başına ödenecek tutarlar her arama sorgusunda değişmektedir. Bunun yanında yeterli bilgi ve deneyime sahip olunmadan kurugulacak reklam kampanyaları reklam verenin bütçesini %90+ oranında verimsiz olmasına yol açmaktadır.

Deneyimli bir Google Ads Uzmanı ile çalışmanız durumunda, Ads Uzmanı öncelikle sizin için pazar ve rakip araştırmasını gerçekleştirecek ve yaptığı analiz neticesinde avantajlı yönlerinizi ön plana çıkartacak doğru kampanya kurgularını hazırlayacaktır. Hazırlanan kampanya kurgusu yayına alındığından itibaren Google Ads Uzmanı tarafından düzenli olarak kontrol edilip gerekli durumlarda performans iyileştirici değişikliler yapılır.

Google Ads Yönetimi ile ilgili benimle iletişime geçmek için aşağıda bulunan formu doldurabilir, iletisim@ertugrulmuyesseroglu.com adresine e-posta atabilir yada 0544 421 20 40 no’lu numaradan beni arayabilirsiniz.

İletişim Formu

    Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

    Üste dön
    X