Google Partners Eğitimleri

Google Partners Akademi Eğitimleri Artık Ücretli!

Son Güncelleme Tarihi 6 Eylül 2017

Benim gibi Google Partners Akademi duyurularına abone olan dijital pazarlama profesyonellerinin mail kutularına “Yenilenen Programıyla Google Partners Akademi Eğitimleri 12-13 Eylül’de Reklamcılığın Temelleri Eğitimi ile Başlıyor!” başlıklı bir e-posta düştü. Başlangıçta yenilenen programıyla ifadesi benim için oldukça dikkat çekiciydi. Hemen, şuan test aşamasında olan yeni Google Ads (AdWords) arayüzü ile ilgili bir eğitim içeriği güncellemesi yapıldığını hissettim.  Mail’de bulunan hemen kayıt ol butonunu tıklayarak yenilenen eğitim içeriklerini inceledim.

Not: Google, Adwords hizmetinin adını 24 Temmuz 2018 itibari ile Google Ads olarak değiştirmiştir.

Yeni İçeriğiyle Google Ads Reklamcılığın Temelleri Eğitimi

Yenilenen Google Ads (AdWords) reklamcılığın temelleri eğitiminin en çok merak edileni tabiki yeni Google Ads ara yüzünün ayrıntıları, aslına bakarsanız ara yüzün değişmesi özelliklerde köklü bir değişiklik yapıldığı anlamına gelmiyor. İlk bakış da daha çok tasarımsal değişiklikler mevcut, tasarıma biraz alıştığınızda gerisi kendiliğinden geliyor diyebilirim.

Ara yüz dışında göze çarpan içeriklerden bir diğeri de arama ağı yeni hedefleme özellikleri bunlar;

 • Pazardaki Kitleler
 • Demografik Hedefleme
 • Tekil Kullanıcı Erişimi ve Sıklık Sınırı Raporlaması
 • Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı’nda AMP Açılış Sayfaları

Yeni eklenen bu içerikler ile ilgili düşüncelerimi ileriki yazılarımda sizlerle daha detaylı bir şekilde paylaşacağım.

Bir diğer yeni eğitim içeriği ise Dönüşüm Raporlaması, İlişkilendirme Modelleri ve Performans Takibi ile ilgili yenilikler Bunlar;

 • Yeni Kalite Puanı Raporlaması (Kalite Puanı Geçmişi)
 • Yeni Google Ads (AdWords) Açılış Sayfası Raporlaması
 • Google Attribution ile Veriye Dayalı İlişkilendirme

Yeni eğitim içerikleri oldukça dikkat çekici gözüküyor. Yeni ara yüzün test aşaması tamamlanıp tüm kullanıcılara açılmasıyla birlikte Google Ads (AdWords) Meetup Eğitimlerinin de içeriğini bende revize edeceğim.

Tüm bu güzel yeniliklerin dışında beni deyim yerimdeyse şok eden gelişme aynı e-posta içerisinde artık Google Partners Akademi eğitimlerinin ücretli hale geldiğinin belirtilmesiydi.

Google Ads AdWords Eğitimi

Google Partners Akademi Eğitimleri Artık Ücretli!

İnanılmaz evet yanlış okumadınız daha önce ücretsiz olan Google Partners Academy eğitimleri yenilenen eğitim içerikleri ile birlikte sessiz sedasız ücretli hale getirilmiş! Kariyerini dijital pazarlama alanında geliştirmek isteyen ve yeterli maddi gücü olmayan gençlerin ya da yeni iş hayatına atılan genç çalışanların ilk tercihi olan Google Partners Akademi Eğitimleri artık maalesef ücretli. Partners Akademi sayfasında bir e-ticaret sitesine dönüştürülmüş Kayıt ol – Satın Al – Sepete Ekle – Öde vs tam bir hayal kırıklığı…

Üstelik bu eğitime katılanların aslında birer gönüllü Google AdWords temsilcisi olduğunu düşündüğümüzde Google’ın imajına yakışmayan bir tutum olarak düşünebiliriz. Yakında bu duruma tepki olarak change.org sayfasında dijital imza kampanyası başlatılırsa şaşırmayın.

Google Partners Akademi Ücret Tarifesi

Gelelim Dome İstanbul’da Google Partners Akademi tarafından bu yeni dönemde takvime alınmış olan eğitimlerin ücretlerine..

 • Google Reklamcılığı Temelleri: 120 ₺
 • İleri Düzey Arama Ağı: 99 ₺
 • Google Analytics: 99 ₺
 • Alışveriş Reklamcılığı: 99 ₺
 • İleri Düzey Mobil Reklamcılık 99 ₺
 • İleri Düzey Görüntülü Reklam Ağı: 99 ₺
 • İleri Düzey Video Reklamcılığı: 99 ₺

Toplam 714 TL arkadaşlar üzülmeyin bu ücretlere eğitim materyalleri ve sıcak içecekler dahil teşekkürler google çok düşüncelisin!

Ücretsiz Google Ads (AdWords) Eğitimi

Neyse ki hiçbir ücret talep etmeden dijital pazarlama ile ilgili farkındalığı arttırmayı amaçlayan eğitimler gerçekleştiren ülkemizde pazarlama profesyonelleri de mevcut. Bu kapsamda 2016’dan beri gerçekleştirdiğimiz AdWords Meetup Temel Seviye Google AdWords Eğitimi seminerlerini her ay ücretsiz bir şekilde düzenlemeye devam edeceğimizi belirtmek isterim.

AdWords Meetup Temel Seviye Google Ads (AdWords) Eğitimine kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

Teşekkürler

Arkadaşlar yazılarım hakkında olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum kısmına bırakacağınız mesajlarınızla bana ulaştırırsanız çok memnun olurum. Yapacağınız yorumlar ile daha kaliteli içerikler üretmeme katkı sağladığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yazı oluşturuldu 134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
X