AdWords Meetup Bir Yaşında

AdWords Meetup 1 Yaşında

Son Güncelleme Tarihi 30 Kasım 2018

Büyük bir heyecanla başlangıçta üç kişi ile planlayarak 8 Mayıs 2016’da ilkini gerçekleştirdiğimiz AdWords Meetup Temel Seviye Google AdWords Eğitimimiz sizlerin desteği ve teveccühü ile bugün bir yaşına basmış bulunuyor. Kendimize hedef olarak internet reklamcılığının ülkemizdeki farkındalığını arttırmak bunu yaparken de hiçbir karşılık beklemeden sadece ve sadece toplumumuza katkı sunmayı belirlemiştik. Şunu özellikle belirtmeliyim ki ilk günkü heyecanımız bugünde hala devam ediyor. Bununda en büyük sebebi ilgi ve teveccühün bu bir sene içerisinde hiç azalmamış olmasından kaynaklanıyor diyebilirim. Özellikle ilk AdWords Meetup etkinliğimizde planladığımız 15 kişilik kontenjanı sağlayıp sağlayamayacağımızı düşünürken gelen yoğun talep üzerine sürekli kontenjanımızı arttırmak zorunda kalmıştık. En sonunda da 50 kişi ile sınırlamak istediğimiz Temel Seviye Google AdWords eğitimine bu rakamın üç katından daha fazla talep olmuş ve toplamda 70’in üzerinde katılımcı eğitime gelmişti. Bu ilgi bugünde aynı yoğunlukta devam ediyor ve eğitimin verimliliği açından kontenjanı hala kısıtlı tutmak zorunda kalıyoruz.

Bir Yıl Boyunca Neler Yaptık

Geride bıraktığımız bu bir sene boyunca toplam 13 kez AdWords Meetup Temel Seviye Google AdWords Eğitimi düzenledik. Bu eğitime katılmak için başvuru yapan binlerce kişiden yüzlercesine Temel Seviye Google AdWords Eğitimi verme şansımız oldu. Katılımcılarımızla eğitim sonrası temasımızı kesmedik ve eğitimden sonrada gelen sorulara olabildiğince cevap vermeye çalıştık buna ek olarak katılımcılarında kendi aralarında iletişim kurabilmeleri için ortak bir Whatsapp Grubu oluşturduk. Böylelikle eğitim sonrasında da eğitimin sağladığı faydayı devam ettirdiğimizi düşünüyorum. Tüm bunların yanında her eğitim sonrası tespit ettiğimiz eksikliklerimizi bir sonraki etkinliğe sarkıtmadan giderdik.

Ayrıca eğitim sunumumuzu da geliştirmeye devam ederek daha dikkat çekecek hale getirdiğimizi söylemeliyim. Sunumumuza hem yeni bilgiler ekledik hem de oyunlaştırma yaparak eğlence kattık. Biz bunları yaparken yaptığımız çalışmayı takdir ederek destek olmayı teklif edenleri de geri çevirmedik. Burada bir yanlış anlaşılma olmasın bu desteği hiçbir zaman parasal destek olarak kabul etmedik. Aldığımız sponsorluk desteklerinin hepsi teknik gereksinimlerimizin karşılanmasına yönelik oldu. Böylelikle başlangıçtaki hedefimizden yani bir karşılık beklemeden sadece faydalı olma hedefimizden sapmamış olduk.

AdWords Meetup Eğitimlerini Kim Veriyor?

AdWords Meetup kapsamında verimekte olan Temel Seviye Google AdWords Eğitimini AdWords Uzmanı Ertuğrul Müyesseroğlu tarafından verilmektedir. Eğitim kapsamında yeni medya, internet reklamcılığı dinamikleri ve bir AdWords hesabının nasıl kurulması gerektiğine dair kapsamlı bilgiler paylaşılmaktadır.

AdWords Meetup Duyuruları

AdWords Meetup eğitimlerinin duyurularını Dijital Pazarlama Hocası Meetup sayfamız haricinde Facebook, Twitter gibi Sosyal Medya kanallarının yanı sıra Eventbrite, Biletino, Etkinlik.com.tr gibi duyuru sitelerinden de yapmaktayız. Buradan kayıt yapan katılımcılar ile de son olarak WhatsApp üzerinden teyit almaktayız. Böylelikle katılımcı sayısını belli bir aralıkta kalmasını sağlayarak eğitimin kalitesini belli bir seviyenin üstünde kalmasını sağlıyoruz. Etkinliklerimizi Üsküdar Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Üsküdar Fikir Sanat Merkezinde gerçekleştirmekteyiz. Bu konuda kurum yöneticilerine vermiş oldukları destekten ötürü ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Burada etkinliğimiz hakkında bazı detayları paylaşmamın amacı ise bu bir sene boyunca elde ettiğimiz deneyimleri okuyucularımız içerisinden benzer etkinlik düzenlemeyi düşünenler için bir kaynak olması adına yazmaktayım. Böylelikle dolaylı yoldan da olsa sağladığımız faydayı arttırdığımızı düşünüyorum.  İlk kez düzenlediğimiz AdWords Meetup etkinliğimizin planlama ve raporlama dahil tüm süreçlerini Temel Seviye Google AdWords Eğitimi başlıklı yazımda okuyabilirsiniz. Bu yazımda etkinlik organize etmeyi düşünen okuyucularımıza oldukça yol gösterici olacaktır. 21 Mayıs Pazar günü 14.sünü gerçekleştireceğimiz AdWords Meetup etkinliğimiz ile ilgili detayları Dijital Pazarlama Hocası Meetup sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Meetup dışındaki eğitim, seminer ve konferans davetleriniz için ertugrul@muyesseroglu.net e-posta adresi ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazı oluşturuldu 134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
X