Beykent Üniversitesi Google AdWOrds Eğitimi

Beykent Üniversitesi Google AdWords Eğitimi

Son Güncelleme Tarihi 24 Kasım 2018

Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü öğrencilerinin daveti üzerine 26 Nisan Çarşamba günü Beykent Üniversitesinin Ayazağa-Maslak yerleşkesinde Dijital Pazarlama ve Google AdWords ile ilgilenen öğrencilerle bir araya geldim. Bu eğitim ile ilgili deneyimimi de bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü adına bana bu daveti gerçekleştiren Harun Özmutlu kardeşime teşekkür ederim. Zira kendini ve etrafındakileri ileriye taşımak için çabalayan gençlerle bir araya gelmek beni oldukça mutlu eden bir durum. Beykent Üniversitesi öğrencileri de bu konuda oldukça iştahlı diyebilirim.

AdWords Eğitimi Öncesi Hazırlıklar

Hazırlıklar hakkındaki detayları sizle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık iki ay öncesinde gelen bu davet sonrasında eğitim için uygun tarihi belirleyebilmek, Beykent Üniversitesindeki bürokratik prosedürün tamamlanmasının ardından mümkün oldu. Eğitimin okul yönetimi tarafından onaylanmasının ardından eğitim tarihini 26 Nisan Çarşamba gününü olarak belirledik. Prosedürün uzun sürmesinin nedeni ise yukarıda da kısmen değindiğim gibi Beykent Üniversitesi öğrencilerinin okul kulüpleri vasıtası ile birçok kişisel gelişim etkinliğini takvime almak için başvuruda bulunmasından kaynaklanıyor. Doğal olarak da okul yönetimi teknik ve fiziki şartların kullanımını planlarken öğrencilerinin problem yaşamaması için oldukça titiz çalışmakta. Öğrencilerden aldığım bilgilere göre duyuru için etkinlik tarihinin netleşmesinden sonra okul içinde ilgili duyuruların yapılabilmesi için Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü öğrencileri tarafından duyuru afişi hazırlanarak okul panolarına asılmış. Akabinde de okul ve kulübün instagram vb sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapılarak öğrenciler bilgilendirilmiş.

Kulüp yönetiminin AdWords eğitiminin verimli olabilmesi için başlangıçta 30-40 kişi ile sınırlandırdığı kontenjan gelen yoğun istek üzerine kademe kademe arttırılmak zorunda kaldı. Öğrenci kulübü tarafından son olarak 100 kişiye çıkarılan kontenjana rağmen gelen talep bu rakamın yaklaşık iki katı kadar olmuş. Bu duruma hem sevindim hem üzüldüm diyebilirim. Sevindim çünkü öğrencilerin bu eğitimin önemini kavramış olması beni çok sevindirdi. Üzüldüm kontenjanı daha fazla arttıramadığımız için bu eğitimden yararlanmak isteyip katılamayan öğrencilerin olması beni üzdü.

Beykent Üniversitesi AdWords Eğitimi

Eğitim Günü Neler Oldu?

Eğitim günü gerekli hazırlıkları yapabilmek için eğitimin başlamasına yaklaşık bir saat kala Beykent Üniversitesinin Ayazağa-Maslak’da bulunan yerleşkesine bana refakat eden Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü öğrencilerinden Harun Özmutlu ile birlikte geldim. Kendisi beni Öğrenci Dekanı ve aynı zamanda öğrenci kulüplerinin etkinlikleri ile ilgilenen Sayın Serhat Butur ile tanıştırdı. Öğrenci Dekanı Serhat Butur ile kısa bir sürede olsa eğitimin başlama saati olan 14:00’a kadar okul ve etkinlikler hakkında görüş alışverişinde bulunma fırsatım oldu.

AdWords Eğitimi Nasıl Geçti?

Saatler 14.00’a geldiğinde Temel Seviye Google AdWords Eğitimi vereceğim salona geldiğimde de öğrenciler yerlerini almaya başlamışlardı. Öğrenciler yerlerini alırken hem ortamı rahatlatmak adına hemde sunuma ısınmak için yerlerini alan öğrenciler ile blog sayfalarının olup olmadığı, AdWords Reklamları ile ilgili bilgilerini ve hangi bölümü okudukları gibi ufak soru cevaplar yaptım.  Herkes yerine aldığında da eğitimimize başladık.

Beykent Üniversitesi öğrencilerine düzenlediğim Temel Düzey Google AdWords Eğitimi iki kısımdan oluştu. İlk kısımda Ülkemizde ve Dünya’daki e-ticaret durumu, ülkemizdeki e-ticaret potansiyeli, mobil cihaz kullanım oranları, Google’ın kurucuları bugünkü şirket yapısı gibi birçok bilgiyi paylaştım. İlk bölümü bitirdikten sonra ise 15 dakikalık kısa bir ara verdik. Tabi ara vermemize rağmen öğrencilerin aklına takılanları cevaplamaya çalıştım.

Aranın ardından ise eğitimimizin ikinci ve teknik bölümüne başladım. Bu bölümde bir Google AdWords Hesabı Kurulumu, Kampanya Reklam Grubu ve Reklam Metni oluşturma, Anahtar Kelime Eşleme Seçenekleri, Negatif Anahtar Kelime, Cihaz Hedefleme vb birçok teknik detayı adım adım anlattım. Tüm bu bilgileri paylaşırkende öğrenciler ile olabildiğince diyalog kurarak soru cevap yapma imkanımda oldu. Benim açımdan oldukça keyifli geçen eğitimin sonunda öğrencilere Üniversite Rektörlüğü tarafından katılım sertifikası dağıtıldı. Aynı zamanda ben denize de Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü öğrencileri tarafından bir plaket ve içinde kalem bloknot vb eşyaların olduğu bir çanta takdim edildi. Kendilerine bu ince davranışları içinde ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Kulüp öğrencileri ile birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından da Beykent Üniversitesindeki eğitimimiz tamamlanmış oldu.

Eğitim, Konferans, Seminer vb etkinlik talepleriniz için benimle ertugrul@muyesseroglu.net e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazı oluşturuldu 134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
X