Dome İstanbul Google AdWords Seminerleri 2017

Son Güncelleme Tarihi 30 Kasım 2018

AdWords seminerleri Türkiye’de çok bilinmese de Google Türkiye tarafından DOME İstanbul‘da periyodik olarak ücretsiz verilmektedir. Dome İstanbul ise Google tarafından geliştirilen dijital platformların Türkiye’de daha iyi anlaşılmasını sağlamak için kurulan bir kampüstür diyebiliriz

Bu seminerlere katılabilmek için öncelikler bir Google Partners profili oluşturmanız gerekmektedir. Profilinizi oluşturduktan sonra Google Partners Akademi sayfasında yayınlanmakta olan eğitim başlıklarından almak istediğiniz seminere ön kayıt yapmalısınız. Fakat seminerlere ön kayıt yaptırmanız maalesef tek başına yeterli olmuyor. Çünkü seminerin gerçekleştirileceği Dome İstanbul konferans salonunun kapasitesi sadece 100 kişilik bu yüzden ön kaydınızın onaylanıp onaylanmadığını takip etmelisiniz. Seminer kaydınız onaylandığında ilgili seminere 1-2 gün kala Dome İstanbul tarafından teyit araması yapılmaktadır.

Google AdWords Seminerleri

Dome İstanbul’da gerçekleştirilen AdWords Seminerleri teorik olup slayt üzerinden anlatılmaktadır. Google AdWords Seminerleri hafta içi Salı ve Çarşamba günleri 09:30 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden çalışan kişilerin katılması tamamen çalıştıkları yerin inisiyatifindedir diyebiliriz.

Partners Akademi Seminerleri;

  • Google Reklamcılığının Temelleri
  • Google Arama Ağı Reklamcılığı
  • Google Görüntülü Reklam Ağı
  • Video Reklamcılığı (Youtube)
  • Mobil Uygulama Reklamcılığı
  • Alışveriş Reklamcılığı
  • Google Analytics

Dome İstanbul AdWords Eğitimi Takvimi

Google AdWords Sertifikası

Google AdWords sertifikası, Google tarafından online yani çevrimiçi olarak gerçekleştirilen sınavlarında başarı gösteren sergileyen uzmanlaşmış kişilere verilen uluslararası geçerliliği olan bir sertifikadır. Bu sertifikası ile kişiler Google tarafından AdWords Uzmanı kabul edildiklerini gösterebilmektedir.

Google AdWords sertifikası alabilmek için Google AdWords Temel Düzey sınavının yanında AdWords Reklamcılığı uzmanlık alanlarına ait en az bir sınavdan daha başarılı olmanız gerekmektedir. Dome İstanbul tarafından gerçekleştirilen eğitim sonrası ilgili eğitimin sertifikasyon sınavına eğitimcilerin gözetiminde girebilmektesiniz. İstediğiniz takdirde sınavlara internete bağlanabildiğiniz herhangi bir noktada da girebilirsiniz. Google AdWords Uzmanı olmak isteyen kişiler mutlak suretle bu eğitimlere katılması gerektiğini söyleyebilirim.

AdWords Sınavları

AdWords Sınavlarının içeriği aşağıdaki gibidir.

AdWords Temel Düzey:  120 dk 100 soru 4 ders bu sınavdan başarılı olabilmek için 80 soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Sınavının geçerlilik süresi 12 aydır.

Google Arama Ağı Reklamcılığı: 120 dk 100 soru 9 ders bu sınavdan başarılı olabilmek için 80 soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Sınavının geçerlilik süresi 12 aydır.

Google Görüntülü Reklam Ağı: 120 dk 100 soru 6 ders bu sınavdan başarılı olabilmek için 80 soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Sınavının geçerlilik süresi 12 aydır.

Video Reklamcılığı (Youtube): 90 dk 74 soru 3 ders bu sınavdan başarılı olabilmek için 59 soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Sınavının geçerlilik süresi 12 aydır.

Mobil Uygulama Reklamcılığı: 90 dk 70 soru 4 ders bu sınavdan başarılı olabilmek için 56 soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Sınavının geçerlilik süresi 12 aydır.

Alışveriş Reklamcılığı: 90 dk 63 soru 4 ders bu sınavdan başarılı olabilmek için 50 soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Sınavının geçerlilik süresi 12 aydır.

Google Analytics: 90 dk 70 soru 5 ders bu sınavdan başarılı olabilmek için 56 soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Sınavının geçerlilik süresi 18 aydır.

Geçerlilik süresi dolan sınavlar için tekrar Google AdWords sınavlarına girmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sahip olduğunuz sertifikasyonu kaybediyorsunuz.

AdWords Meetup

AdWords Meetup organizasyonu dijital pazarlama ile Google reklamcılığına ilgi duyan bu konuda kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencileri ile pazarlama departmanlarında çalışan profesyoneller için ücretsiz olarak hafta sonları gerçekleştirilen bir eğitim programıdır. AdWords Meetup organizasyonunda Temel Düzey Google AdWords Eğitimi ayrıntılı bir şekilde verilmektedir. AdWords Meetup katılımcıları eğitim sonrasında AdWords Arama Ağı reklamlarını destek almadan verebilir yada aldıkları hizmetin kalitesini sorgulayabilme kapasitesine erişmektedir.

Yazı oluşturuldu 134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
X