AdWords Meetup Google AdWords Eğitimi

AdWords Meetup Eğitim Seminerleri (Ücretsiz)

Son Güncelleme Tarihi 7 Ekim 2018

İnternet reklamcılığına ilgi duyan ve AdWords Meetup kapsamında her ay gerçekleştirilen Ücretsiz Google AdWords Eğitimi katılımcısı olmak isteyen herkes bu içerikden detayları öğrenebilir.

Google Ads (AdWords) Meetup Nedir?

Google Ads (AdWords) Meetup eğitim seminerleri dizisi internet reklamcılığı hakkında bilgi edinebileceğiniz ücretsiz Temel Seviye Google AdWords Eğitimi programıdır. Eğitimin içeriğinde ise dijital pazarlama, internet reklamcılığı dinamikleri ve Google Ads (AdWords) Arama Ağı Reklamları bulunmaktadır. Haftasonu gerçeklşen AdWords Eğitimi molalar ile birlikte yaklaşık 6 saat sürmektedir. Katılımcılar eğitimin sonunda Dijital pazarlama ile ilgili temel bilgileri edinmekle birlikte Google AdWords hesabı oluşturup arama ağı reklamcılığında reklamlarını oluşturabilecek yetkinliğine erişmektedir. Dijital Pazarlama Hocası bünyesinde gerçekleştirilen Google Ads (AdWords) Meetup eğitimleri tamamen ücretsizdir.

Google Ads (AdWords) Meetup Amacı Nedir?

Google Ads (AdWords) Meetup’ın en önemli amacı tüm sektörler için yeni fırsatlar sunan e-ticaret sektörü hakkındaki farkındalığı ve bilgi düzeyini arttırmaktır. E-Ticaret ile ilgili farkındalığı  ve kaliteyi arttırabilmek için bu seminerler dijital pazarlama hocası tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Böylelikle ülkemizin e-ticaret sektöründen aldığı payın gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarılmasına katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

Kimler AdWords Eğitimi Almalı?

AdWords eğitimini e-ticaret hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, e-ticaret ve internet reklamcılığı alanında kariyer hedefleyenler, Google AdWords Uzmanı olmak isteyenler, işletmelerini e-ticaret ile büyütmek isteyen firma sahipleri ve yöneticileri ile pazarlama ve satış alanında çalışan profesyoneller muhakkak katılmalıdır.

Ücretsiz Google AdWords Eğitimi Meetup

AdWords Eğitimi Sonrası Ne Yapabilirim?

AdWords eğitimine katılım gösteren kişiler dijital pazarlama ile ilgili temel bilgilere sahip bir şekilde Google AdWords arama ağında kendi belirleyecekleri filtreleme ve hedeflemeler doğrultusunda google arama motorunda ürün yada hizmetleri ile alakalı arama gerçekleştiren potansiyel müşterilerine reklamlarını gösterebilir duruma gelmektedir.

En Yakın AdWords Eğitimi Ne Zaman?

Google Ads (AdWords) Meetup adı ile gerçekleşen Temel Seviye Google AdWords Eğitimi ayda bir kez gerçekleştirilmektedir. Eğitim duyuruları Dijital Pazarlama Hocası Meetup sayfasından yapılmaktadır. Katılımcıların sayfa üzerinden önce ön kayıt yaptırması akabinde de sayfada belirtilen iletişim kanalları üzerinden kesin kayıt yapması gerekmektedir.

AdWords Eğitimi Kim Tarafından Veriliyor?

Dijital Pazarlama Hocası bünyesinde her ay gerçekleştirilen Temel Seviye Google AdWords Eğitimi Google AdWords Uzmanı Ertuğrul Müyesseroğlu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ücretsiz Google AdWords Eğitimi

AdWords Eğitimi İçeriği

Temel Seviye Google AdWords Eğitimi kapsamında aşağıdaki başlıklarda belirtilen içerikler hakkında katılımcılar bilgilendirilmektedir.

E-Ticaret ve E- İhracat Potansiyelimiz

Bu başlık altında ülkemizdeki e-ticaret potansiyelini karşılaştırmalı veriler üzerinden değerlendiriyoruz.

Türkiye’de E-Ticaret Artış Hızı

E-ticaret hacmimizin toplam ticaretimizdeki yerini bu başlık altında değerlendirmekteyiz.

Dijital Reklamcılık Dönüşüm Dinamikleri

Bu başlıkta Arama ağı reklamcılığı ile görüntülü reklamcılık arasındaki farkları ve dönüşüm oranlarını konuşmaktayız.

Dijital Pazarlamaya Geçiş Aşamaları

Ülkemizdeki işletmelerimizin dijital pazarlamaya bakış açılarını ve geçirdikleri evreleri ele alıyoruz.

Landing Page Ürün Sayfası Dinamikleri

Bu başlığımızda Landing page nedir? Başarılı landing page sayfalarının özellikleri hakkında konuşmaktayız. Landing page sayfaları ile ilgili daha detaylı bilgiye Landing Page Nedir? Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı blog yazımdan ulaşabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Arama Motorları

Dünya çapında milyarlarca kullanıcısı olan başlıca arama motorlarını bu başlığımızda değerlendirmekteyiz.

Google Kurucuları ve İşletme Yapısı

Bu başlığımız altında Google ne zaman ve kimler tarafından kuruldu. Günümüzdeki şirket yapısı ve yöneticileri kimlerdir? Bunları öğreneceğiz.

Google AdWords Nedir?

Bu başlığımızda Arama Motoru Pazarlaması ile Arama Motoru Reklamcılığı konusuna açıklık getireceğiz.

SEO Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO hakkında bu başlığımız altında konuşacağız. SEO ile ilgili daha detaylı bilgiye SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır? başlıklı blog yazımdan ulaşabilirsiniz.

Google Ads mi SEO mu?

Dijital pazarlama uzmanlarının en çok karşılaştığı sorulardan biri olan Google Ads mi SEO mu? Sorusuna bu başlığımızda cevap aramaktayız.

Google AdWords Reklamcılık Modelleri

Google AdWords reklamları Arama Ağı reklamcılığı dışında video, görüntülü vb reklamcılık modellerini de reklam verenlere sunmaktadır. Bu başlığımızda kısaca bunların üzerinden geçeceğiz.

Google AdWords Reklamcılık Politikaları

Google kullanıcılarına en iyi sonuçları verebilmek adına bazı etik kuralları bünyesinde barındırmaktadır. Bu etik kurallar karşımıza reklamcılık politikaları olarak çıkmatadır. Bu başlığımızda bu kurallar hakkında bilgi sahibi olacağız.

Google AdWords Hesap Kurulumu Nasıl Yapılır?

AdWords reklamlarımızı oluşturmadan önce bir AdWords hesabına ihtiyacımız bulunmaktadır. Eğitimimizin bu aşamasında detaylarıyla hesap kurulumuna başlıyoruz. AdWords hesabı kurulumu ile ilgili detaylı bilgiye Google Ads Hesabı Nasıl Kurulur? başlıklı blog yazımdan ulaşabilirsiniz.

Google AdWords Arama Ağı Kampanyası Oluşturma

AdWords hesabımızı oluşturduktan sonra Arama ağı kampanyamızı detaylı bir şekilde oluşturacağız.

Google AdWords Arama Ağı Reklam Grubu Oluşturma

Kampanyamızı oluşturduktan sonra oluşturduğumuz kampanyamızın altına reklam grubumuzu oluşturacağız. Reklam grubu oluşturmakla ilgili daha geniş bilgiye Google Ads Reklam Grubu Oluşturma başlıklı blog yazımdan ulaşabilirsiniz.

Google AdWords Metin Reklam Oluşturma

Reklam grubumuzun altında şuan kullanımda olan iki seçenekten biri olan standart metin reklamımızı oluşturacağız. AdWords Reklam Metni Oluşturma ile ilgili daha detaylı bilgi için Google Ads Arama Ağı Reklamı Nasıl Oluşturulur? başlıklı blog yazımdan faydalanabilirsiniz.

Google AdWords Anahtar Kelime Eşleme Seçenekleri Nedir?

AdWords arama ağı reklamlarının en önemli detaylarından biri anahtar kelime eşleme seçenekleridir. Bu başlığımızda eşleme seçeneklerinin özelliklerini öğreneceğiz. Anahtar Kelime Eşleme Seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgiye Google Ads Anahtar Kelime Eşleme Seçenekleri başlıklı blog yazımdan ulaşabilirsiniz.

Google AdWords Kampanya Ayarları Nasıl Yapılır?

Oluşturduğumuz kampanyamızın ayarlarını ve bu ayarlar daha sonra nasıl değiştirebileceğimizi göreceğiz.

Anahtar Kelime Kalite Puanı Nedir?

Belirlediğimiz anahtar kelimelerimizin oluşturduğumuz reklam metnimiz ve reklamlarımızı yönlendirdiğimiz web sayfamızla uyumunun puanlandığı anahtar kelime kalite puanı kavramını bu başlığımızda değerlendirmekteyiz.

AdWords Negatif Anahtar Kelime Nedir?

Google AdWords arama ağı reklamlarında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biride negatif anahtar kelimeleridir. Bu başlığımızda negatif anahtar kelime nedir nasıl belirlenir? Sorularına cevap vereceğiz. Negatif anahtar kelimeler ile ilgili daha geniş bilgiye Google Ads Negatif Anahtar Kelime Nedir? başlıklı blog yazımda bulabilirsiniz.

AdWords Arama Terimleri Raporu Nedir?

Arama terimleri raporu ile kısaca anahtar kelimeleriniz ile alakalı arama gerçekleştiren kullanıcıların Google arama motoruna ne yazdıklarını görmenizi sağlar diyebiliriz. Bu başlığımızda tabiki çok daha fazlası hakkında bilgi veriyor olacağız.

AdWords Panelinde Raporlama ve Sütunlar Nasıl Kullanılır?

Google AdWords panelinizde bulunan sütunlar menüsü farklı içeriklere sahip raporları nasıl düzenleyebileceğimizi göreceğiz.

Rapor İndirme Formatları Nelerdir?

Bu bölümde sütunlar menüsü ile oluşturduğumuz raporlarımızı pdf, xlsx vb formatlarda bilgisayarlarımıza indirebileceğimizi göreceğiz.

AdWords Cihaz Hedefleme / Mobil Cihaz Teklif Ayarlaması Nasıl Yapılır?

AdWords reklamlarının bi diğer önemli özelliği de cihazlar için farklı farklı oluşturabileceğimiz teklif seçenekleridir. Bu bölümde farklı cihazlarda TBM tekliflerimizi nasıl arttırıp yada azaltacağımızı göreceğiz. Cihaz hedefleme ile ilgili daha detaylı bilgiye Google Ads Cihaz Hedefleme başlıklı blog yazımdan ulaşabilirsiniz.

AdWords Reklam Uzantıları Nedir?

Google AdWords reklamlarının olmazsa olmazı reklam uzantıları ile işletmeniz yada ürününüz hakkında müşterilerinize daha detaylı bilgileri nasıl sunabileceğinizi göreceğiz.

İstatistikler Menüsü Nasıl Kullanılır?

İstatistikler menüsü ile en çok dönüşüm aldığınız günü saati vb raporları nasıl görebileceğinizi sizlerle paylaşacağız. İstatistikler menüsünün kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgilere Google AdWords – İstatistikler Menüsü Kullanımı başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?

Anahtar kelime planlayıcı aracı ile anahtar kelime önerilerini, aylık ve yıllık arama hacimlerini ve rekabet düzeyi gibi birçok analizi nasıl yapabileceğinizi anlatmaktayız.

AdWords Reklam Önizleme ve Teşhisi

Reklam önizleme ve teşhisi aracı ile yayına aldığınız reklamlarınızın ön izlemesini nasıl yapabileceğinizi göreceğiz.

Faturalandırma ve Ödemeler

Faturalandırma kısmı ile harcamalarınızı nasıl belgelendirebileceğinizi göreceğiz.

Google AdWords Uzmanı Nasıl Olunur?

Bu bölümde Google Adwords Uzmanı olmaya giden yolda yapmanız gerekenleri konuşacağız.

Google AdWords Sertifikası Nasıl Alınır?

AdWords uzmanı olmaya giden yolda ki en büyük kriterlerden biri olan bizzat Google tarafından nasıl sertifikalandırılacağınızı anlatacağız.

Google Yönetici Hesabı Ne Amaçla Kullanılır?

Google AdWords Uzmanı oldunuz ve birçok hesabı yönetmeye başladınız bu hesapları tek bir panelden nasıl yönetebilirsiniz? Sorusuna cevap vereceğiz.

Teşekkürler

Arkadaşlar yazılarım hakkında olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum kısmına bırakacağınız mesajlarınızla bana ulaştırırsanız çok memnun olurum. Yapacağınız yorumlar ile daha kaliteli içerikler üretmeme katkı sağladığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yazı oluşturuldu 134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
X