İnstagram Hesap Türleri ve Özellikleri

Instagram Hesap Türleri ve Özellikleri

Son Güncelleme Tarihi 7 Ağustos 2019

Youtube ve Facebook’dan sonra Türk kullanıcılarının en aktif şekilde kullandığı sosyal medya ağı olan instagram, kullanıcılarına amaçlarına yönelik 3 farklı instagram hesap türünden birini seçme hakkı tanıyor. Bu hesap türlerinin neler olduğunu ve ne tür farklılıklar gösterdiğini gelin beraber inceleyelim.

Instagram İşletme Hesabı ve Özellikleri

Profesyonel hesap türü olan instagram işletme hesabı, ürün ve hizmet satışı ile ilgilenen instagram kullanıcılarına yönelik hesap türüdür. Kişisel hesap türünden instagram işletme hesabına geçiş yaptığınız takdirde takipçileriniz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İşletme hesabı sayesinde profilinizi ziyaret eden kullanıcıların size rahatlıkla ulaşabilmesi için e-posta ve telefon numaranızın bulunduğu iletişim ikonları ekleyebiliyorsunuz.

İşletme hesabının en önemli özelliklerinden bir tanesi de instagram reklamları oluşturabilmenize olanak tanıyor olması. Böylelikle potansiyel müşterilerinize ulaşmanız oldukça kolaylaşıyor.

İşletme hesabı ile sıkça sorulan sorular için hazır yanıtlar oluşturmanız mümkün. Böylelikle benzer sorular soran müşterilerinize hızlı yanıtlar verebilmeniz mümkün olur.

Instagram işletme hesabının özelliklerden bir tanesi de markalı içerik paylaşımına olanak tanıması.. Böylelikle onayladığınız hesaplar içeriklerinde hesabınızı etiketleyerek sizinle iş ortağı olduklarını gösterebilir. Müşteri sadakati, markalaşma ve influencer marketing çalışmalarında kullanabileceğiniz güzel bir özellik diyebiliriz.

İşletme hesabının işletmelere bir diğer katkısı ise 10 bin takipçinin üzerinde olan hesapların hikaye paylaşımlarında web sayfalarına bağlantı (link) verilmesine olanak sağlamasıdır. Bu özellik sayesinde hikayeleriniz üzerinden web sayfanıza trafik sağlamanız çok daha kolaylaşıyor.

İnstagram Hesap Türleri

Instagram İçerik Üretici Hesabı ve Özellikleri

Bir diğer profesyonael hesap türü olan İçerik üreticisi hesap türünde hesabınızın kategorisini uzmanlık alanınıza uygun olarak belirlemeniz mümkün. Bu açıdan içerik üreticisi hesap türünü kişisel markalaşma kapsamında değerlendirebiliriz. 

Önerilen kategoriler arasında Bakan / Bürokrat, Siyasetçi, Fotoğrafçı, Gazeteci, Komedyen Müzisyen, Modacı, Sanatçı, Yazar, Blog Yazarı gibi uzmanlık kategorileri bulunuyor. Belirlediğiniz kategori etiketinin profil sayfanızda görünüp görünmeyeceğini de seçebiliyorsunuz.

İçerik üreticisi hesap türünde instagram işletme hesabında olduğu gibi markalı içerik paylaşımına izin verebiliyorsunuz.

İçerik üreticisi hesaplarında profil sayfanızı ziyaret edenlerin erişebileceği e-posta ve telefon numaralarınızı ekleyebiliyorsunuz. Eklediğiniz iletişim bilgilerinizin görünür olup olmayacağını da seçebilirsiniz.

Bunun yanında içerik üreticisi hesap türünde de instagram reklamları verilebiliyor. Böylelikle uzmanlık alanınızla ilgilenebilecek facebook, ınstagram kullanıcılarına reklamları kullanarak ulaşabilirsiniz.

Instagram Kişisel Hesap Özellikleri

Kullanıcılar temel hesap türü olan kişisel hesap türünde instagram’ın temel özelliklerinin hepsini kullanabilmektedir. Bunlar arasında post ve hikaye paylaşımı ve canlı yayın yapma gibi özellikler bulunmaktadır.

Teşekkürler

Arkadaşlar yazılarım hakkında olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi yorum kısmına bırakacağınız mesajlarınızla bana ulaştırırsanız çok memnun olurum. Yapacağınız yorumlar ile daha kaliteli içerikler üretmeme katkı sağladığınız için şimdiden teşekkür ederim.


Yazı oluşturuldu 134

Instagram Hesap Türleri ve Özellikleri” üzerine 7 görüş

  1. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Kendi instagram hesabımı içerik üreticisi hesaba çevireceğim.

  2. İki hesap arasındaki istatistik farkı önemli. Şimdi de işletmede beğeniler aynı şekilde devam edecek diyorlar. Kişisellerde de kaldırılacak sadece paylaşım yapan görecekmiş.

  3. Instagram’ı özellikle isletme hesabı olarak kullananlar için aydınlatıcı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

  4. Hesabımın biografi kısmında yorum hesabı yazıyor o yazıyı ben koymadım vede yazıyı silemiyorum o yazı ne anlama geliyor değiştirmek istediğimde ise fan hesabı yazıyor yazıyı tamamen silemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
X