Ücretsiz Google AdWords Eğitimi

Ücretsiz Temel Seviye Google AdWords Eğitimi-2

Son Güncelleme Tarihi 25 Kasım 2018

08 Mayıs Pazar günü gerçekleştirdiğimiz “Temel Seviye Google AdWords Eğitimi” seminerimize katılamayan arkadaşlarımız için 21 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz telafi eğitimimiz ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

08 Mayıs Pazar günü Üsküdar Fikir Sanat Merkezinde ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz Google AdWords Eğitimi başta 20 kişilik olarak planlamış gelen talep üzerine 50 kişiye göre kendimizi ayarlamış ve 72 kişilik bir katılım ile eğitimi gerçekleştirmiştik. 50 kişilik listemizi oluştururken 16 kişilik ek katılım talebini de kontenjanımızın dolduğunu belirterek geri çevirmiştik. Fakat teyidini alarak katılımını beklediğimiz 50 kişilik katılımcı listemizden 13 kişilik de fire verdik. Geri çevirdiğimiz 16 kişi ile eğitime katılacağını taahhüt eden 13 kişiyi göz önünde bulundurarak bir telafi eğitimi yapmanın doğru olacağına karar verdik. Bunun üzerine Üsküdar Fikir Sanat Merkezi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde hem merkezin hem bizim hem de ilk eğitim sonrası gerçekleştirdiğimiz memnuniyet anketinde katılımcıların uygun gördüğü günlerden (Cumartesi) birinde mutabık kaldık.

Telafi eğitimini planlarken de yeni mağduriyetler yaratmamak adında AdWords Meetup sayfamız dışında bir duyuru yapmayarak katılımcı sayısını ilk eğitime katılamayanlarla sınırlı tutmaya özen gösterdik. Bu kapsamda yaptığımız bilgilendirme ve duyurular sonrasında gerçekleştirdiğimiz telefon aramaları ile 31 kişilik bir katılım teyidini de aldık.

Eğitim Günü

Eğitim günü her zamanki gibi birkaç saat önceden eğitim vereceğimiz salonda ki son kontrolleri yaparak eğitim saatini beklemeye başladık. Eğitim saatinde ise toplam katılımcı sayımız 21 kişi oldu. Eğitim sonrasında yaptığımız tespitte de mevcut katılımcılarımızın 7 sinin yine teyitsiz katılımcılardan oluştuğunu gördük, yani 31 kişilik teyitli katılımcı sayımızdan 17 kişilik bir fire vermiş olduğumuzu görüyoruz. (Burada küçük bir yorum yapmak istiyorum. Bu kadar emek verilip teyit alınarak yapılan organizasyonda her iki eğitim içinde geleceklerini belirtmiş olan ve eğitime katılmayan arkadaşlarımızın olması bizi üzmüştür. Bu durumun maalesef bu alandaki kültürümüzün henüz yeterince oturmadığından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu yüzden de birçok gönüllü eğitimci ya bu tip ücretsiz organizasyonlar gerçekleştirmekten vazgeçmekte ya da eğitimleri ücretli hale getirerek katılım oranını garanti altına almaya çalışmaktadır.) Biz rakamlar vermeye devam edelim, 21 kişilik katılıcımızın 9’u erkek 12’si ise bayan arkadaşlarımızdan oluştu. Yine bu katılımcılarımızdan 4’ü öğrenci, 9’u profesyonel çalışanlardan olmakla beraber 9 katılımcımız ise bu konuda herhangi bir bilgi vermeyi tercih etmedi.

İlk eğitimimiz sonrasında yaptığımız gibi telafi eğitimi sonrasında da bir memnuniyet anketi formunu katılımcılarımızın e-mail adreslerine gönderdik. AdWords Eğitimi Memnuniyet Anketi gönderdiğimiz 21 kişiden 12 tanesi formumuzu doldurdu.

Ucretsiz Temel Seviye Google AdWords Eğitimi

AdWords Eğitimi Memnuniyet Anketi Sonuçları

Eğitimin gerçekleştiği yere rahat ulaşım sağlayabildiniz mi? Sorusuna katılımcılarımızın %54,5’i Evet, %27,3’ü Kısmen ve 18,4’ü de Hayır cevabını

Eğitimin gerçekleştirildiği yerden memnun kaldınız mı? Sorusuna %81,8’i Evet %18,2’si Kısmen

Eğitimin zamanlaması nasıldı? Sorusuna %90,9’u İyi %9,1’i Daha İyi Olabilirdi %0 İdare Eder %0 Kötü

Eğitim bilgisi açıkça sunuldu mu? Sorusuna %90,9’u Evet %9,1’i Kısmen %0 Hayır

Eğitim sonucunda, konuyla ilgili bilginiz arttı mı? Sorusuna %72,7 Evet, %18,2 Kısmen, %9,1 Hayır

Eğitimden memnun kaldınız mı? Sorusuna %54,5 Evet %45,5 Kısmen %0 Hayır

Eğitimin organizasyonu yeterli miydi? Sorusuna %72,7 Evet %27,3 Kısmen %0 Hayır

Eğitimi gerçekleştiren sunucu konuya ne kadar hakimdi? Sorusuna %45,5 Çok İyi, %45,5 İyi, %9,1 Orta %0 Kötü, %0 Çok Kötü

Aynı eğitime tekrar katılmak ister misiniz? Sorusuna katılımcılarımızın %27,3 Evet %72,7 Hayır cevabını vermiş gözüküyor.

Gerçekleştirdiğimiz telafi eğitimine olan ilgi ve katılım bizi oldukça memnun etti. Bir önceki yazımız “Ücretsiz Temel Seviye Google AdWords Eğitimi” ile ücretsiz bir eğitimin nasıl gerçekleştirilebileceğini anlatmıştık. Bu yazımızda da gerçekleştirilen bir eğitimin telafisinin nasıl yapılabileceğini paylaşmış olduk. Yaşadığımız deneyimin sizler içinde bir rehber olacağını umuyorum. Bizlerde imkan buldukça bundan sonra da geliştirerek devam edeceğiz. Yeni eğitim tarihlerimizi gerek buradan gerek AdWords Meetup, Eventbrite, Sosyal Medya vb platformlarda duyuracağız.

Yazımın sonunda ilk eğitimimizde olduğu gibi bu eğitimimizde de desteğini esirgemeyen kuzenim M. Murat Müyesseroğlu ve arkadaşım Gülsüm Karslı ile beraber Üsküdar Fikir Sanat Merkezi yetkililerine teşekkür ederim.

Yazı oluşturuldu 134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
X