Google AdWords Google Ads Oldu

Google AdWords, Google Ads Oldu!

Son Güncelleme Tarihi 27 Haziran 2018

Google’ın reklam ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Sridhar Ramaswamy gerçekleştirdiği basın toplantısında internet reklamcılığının amiral gemisi olan Google AdWords hizmetlerinin adını markalaşma çalışmaları çerçevesinde Google Ads olarak değiştireceklerini açıkladı. Google Ads ile reklam verenler AdWords üzerinden alabildikleri tüm reklamcılık hizmetlerini almaya devam edebilecek. Bunun yanında bazı yeni araç ve özelliklerde olması muhtemel görünüyor.

Uzun süredir beta yayını devam eden Google AdWords panelinde yapılan tasarımsal geliştirmelerin yanında eklenen yeni özellikler beraberinde marka ismi değişikliğini de getirdi.

google-ads-logo

Google Reklamcılık Hizmetleri 3’e Ayrılıyor!

Değişiklik sadece AdWords platformunun adı ile de sınırlı değil! Google AdWords markası Google Ads olarak değişirken, DoubleClick Digital Marketing ve Google Analytics 360 platformları da Google Marketing Platform adı altında birleşiyor.

Google Marketing Platformunun hesap uzmanları ile analiz uzmanlarının birlikte çalışabilmesine olanak sağlayacağı belirtiliyor.

google-marketing-paltform

Son olarak ortaya çıkan yeni platform ise Google Ad Manager, DoubleClick Ad Exchange ve DoubleClick for Publishers’ın birleşmesi ile ortaya çıkan Google Ad Manager ile yayıncılara tek bir platform üzerinden hizmet verilecek.

google-ad-manager

AdWords Uzmanları Şimdi Ne Yapacak?

Yapılan açıklamaya göre yeni ürünlerin kullanımı ile ilgili mevcut kullanıcıların bir eğitim almasına gerek olmayacak, çünkü paneller ile ilgili büyük bir değişiklik öngörülmüyor. Fakat AdWords Uzmanı, Danışmanı yada Yöneticisi olarak kendini tanıtan ve bu şekilde internet’de konumlandırarak dijital pazarlama hizmeti verenler artık kendilerini Google Ads Uzmanı, Google Ads Danışmanı, Google Ads Eğitmeni vb olacak şekilde yeniden konumlandırmak zorunda kalacak.

Teşekkürler

Arkadaşlar yazılarım hakkında olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum kısmına bırakacağınız mesajlarınızla bana ulaştırırsanız çok memnun olurum. Yapacağınız yorumlarla daha kaliteli içerikler üretmeme katkı sağladığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yazı oluşturuldu 134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
X